Kontenery na śmieci Wrocław

W obecnych czasach coraz więszą uwagę poświeca się gospodarce odpadami. Taki stan rzeczy wynika z faktu, że ilość śmieci oraz innych odpadów rośnie w bardzo szybkim tempie co za tym idzie ich odpowiednie wykorzystanie jest niezwykle istotne.

Przedmiotami, od których rozpoczyna się gospodarka na śmieci są… kosze na śmieci, w gospodarstwach domowych z reguły sytuacja wygląda następująco. Kupujemy jedzenie czy akcesoria do pokoju, wyjmujemy je z opakowania, używamy, a to co zbędne czyli opakowanie i ewentualne resztki z jedzenia lądują w koszu. Kiedy kosz zostaje już napełniony następuje losowanie ;). Kto przegra wynosi worek ze śmieciami do kontenera na śmieci, który znajduje się pod blokiem. We Wrocławiu oraz innych miastach kontenery można spotkać pod każdym blokiem lub w specjalnie do tego przystosowanych pomieszczeniach na parterze, gdzie można wyrzucić śmieci, często w blokach znajdują się również zsypy.

Kontenery na śmieci po wypełnieniu zostają opróżniane przez pracowników firm zajmujących się wywozem śmieci. W wielkich blokach, gdzie mieszka duża ilość ludzi kontenery są opróżniane nawet dwa razy dziennie. Gdzie wywożone są śmieci? Z reguły na wysypiska na których następuje ich segregacja. Część z nich trafia do utylizacji, czyli całkowitego zniszczenia, na ogół jest ono prowadzone poprzez spalenie. Inną możliwością przeznaczenia śmieci jest ich przetworzenie, popularnie zwane recyklingiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


five × 3 =